Dopravné ZDARMA od nákupu nad 1000,-

Čokoláda tmavá 70% Cuvée #1 bean to bar LIMITED EDITION

Speciální limitovaná edice pod názvem Cuvée #1 .

Vyprodáno
125 Kč
Kategorie: ČOKOLÁDA
3D herufek uni cuvee 01
Novinka Tip

Jak nám chutná: Intenzivní, ale zároveň velmi jemná čokoládová chuť přecházející až do chutě perníku.

Naše první Cuvée [čti "kyvé"]... Inspirovali jsme se vinařským regionem, ve kterém žijeme. Obklopeni vinicemi (a taky meruňkovými sady :-) ale o tom příště a taky to bude zajímavé :-)) jsme už realizovali spoustu pokusů s vínem & prodávali spíše pod pultem. Tentokrát k vámjde čokoláda, která se ve víně pouze inspirovala a se samotným alkoholem nemá nic společného :-). A právě název je to, kde jsme se inspirovali a který budeme chtít dále rozvíjet :-). 

 

Takže co je vlastně Cuvée...? 

Pojem pochází z francouzštiny a je u nás znám jako označení vína, které vzniklo scelováním několika odrůd vín nebo také ročníků. Cuvée může vzniknout společným zpracováním více odrůd hroznů, scelením rmutů, moštů nebo již hotových vín. Ekvivalentem je také slovo kupáž.

 

A jak jsme na to šli my? 

Nebyla to žádná kvantová věda :-). Vzali jsme v neznámém (!) poměru kakaové boby z Peru z oblasti kolem řeky Maraňon (boby jsou odrůdy Pure Nacional a jsou to jedny z nejlepších kakaových bobů, které jsme kdy měli...) a tanzánské kakaové boby z organizace Kokoa Kamili. Nedočkavě jsme čekali pár dnů, jaká bude výsledná chuť z melanžéru.... a ano, jsme spokojeni a byla by škoda si čokoládu škudlit jen pro sebe, tak nabízíme limitovanou edici několika desítek čokolád.

 

POZOR! Tato čokoláda se nikdy nebude opakovat, protože 

a) kakaové boby použitých šarží už nemáme

b) stejně neznáme poměr, ve kterém jsme kakaové boby použili :-)

c) další Cuveé bude zase jiné ;-)! 

 

Složení: kakaové boby bio, třtinový cukr bio, kakaové máslo bio.

Obsah kakaové sušiny min. 70%.

Váha: 50g