Dopravné ZDARMA od nákupu nad 1000,-

BELIZE

BELIZE – MAYA MOUNTAIN CACAO

Organizace: Maya Mountain Cacao 

Sídlo: Belize, Střední Amerika

Jak probíhá obchod: Kakaové boby nakupujeme přes exportéra – společnost Uncommon Cacao. Ta je tzv. „vertikálně integrovaná“ se společností Maya Mountain Cacao, což znamená, že je v ní angažovaná vlastnickou strukturou a podílí se na jejím řízení. 

BIO certifikace: Ano

Druh kakaových bobů: –

 

 

Organizace Maya Mountain Cacao (MMC) je často označována za jednoho z prvních průkopníků nákupu kakaových bobů přímo od farmářů. MMC byla založena roku 2010 v Belize a dodnes dodává výrobcům řemeslné čokolády transparentně získávané a vysoce kvalitní kakaové boby. MMC spolupracuje s více než 350 rodinami (většina z nich patří mezi původní obyvatele Q’eqchi’ a Mopan Maya) z oblasti regionu Toledo, které kakaovníky pěstují na svých vlastních BIO farmách. 

MMC dále kakao centrálně zpracovává v tzv. „posklizňovém zařízení“. Zde jsou boby nejprve po dobu 6–8 dnů fermentovány a poté sušeny na slunci. (Konkrétně v MMC aplikují jedinečnou metodu třífázového sušení na slunci, díky níž dokáží vždy docílit optimální chuti kakaa.) Organizace rovněž provozuje i vlastní demonstrační farmu (o rozloze 24 hektarů) pro výzkum a školení osvědčených postupů, jejichž účelem je zvýšit výnosy a kvalitu pěstovaného kakaa. První plody (lusky) zde byly sklizeny v roce 2016, tedy pouhých 18 měsíců po výsadbě.

Hlavním cílem MMC je být udržitelným, dlouhodobým a transparentním partnerem pro farmáře a produkovat vysoce kvalitní a chutné kakao, jehož pěstování má skutečně pozitivní dopad na celé společenství v jižní části Belize.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení