Dopravné ZDARMA od nákupu nad 1000,-

BELIZE

BELIZE – MAYA MOUNTAIN CACAO

Organizace: Maya Mountain Cacao 

Sídlo: Belize, Střední Amerika

Jak probíhá obchod: Kakaové boby nakupujeme přes exportéra – společnost Uncommon Cacao. Ta je tzv. „vertikálně integrovaná“ se společností Maya Mountain Cacao, což znamená, že je v ní angažovaná vlastnickou strukturou a podílí se na jejím řízení. 

BIO certifikace: Ano

Druh kakaových bobů: –

 

 

Organizace Maya Mountain Cacao (MMC) je často označována za jednoho z prvních průkopníků nákupu kakaových bobů přímo od farmářů. MMC byla založena roku 2010 v Belize a dodnes dodává výrobcům řemeslné čokolády transparentně získávané a vysoce kvalitní kakaové boby. MMC spolupracuje s více než 350 rodinami (většina z nich patří mezi původní obyvatele Q’eqchi’ a Mopan Maya) z oblasti regionu Toledo, které kakaovníky pěstují na svých vlastních BIO farmách. 

MMC dále kakao centrálně zpracovává v tzv. „posklizňovém zařízení“. Zde jsou boby nejprve po dobu 6–8 dnů fermentovány a poté sušeny na slunci. (Konkrétně v MMC aplikují jedinečnou metodu třífázového sušení na slunci, díky níž dokáží vždy docílit optimální chuti kakaa.) Organizace rovněž provozuje i vlastní demonstrační farmu (o rozloze 24 hektarů) pro výzkum a školení osvědčených postupů, jejichž účelem je zvýšit výnosy a kvalitu pěstovaného kakaa. První plody (lusky) zde byly sklizeny v roce 2016, tedy pouhých 18 měsíců po výsadbě.

Hlavním cílem MMC je být udržitelným, dlouhodobým a transparentním partnerem pro farmáře a produkovat vysoce kvalitní a chutné kakao, jehož pěstování má skutečně pozitivní dopad na celé společenství v jižní části Belize.

Zpět do obchodu