Dopravné ZDARMA od nákupu nad 1000,-

BELIZE

BELIZE - MAYA MOUNTAIN CACAO

Organizace: Maya Mountain Cacao 

Kde: Belize, Střední Amerika

Jak nakupujeme: přes exportéra - společnost Uncommon Cacao. Ta je tzv. vertikálně integrovaná se společností Maya Mountain Cacao, tzn. je v ní vlastnickou strukturou angažovaná a podílí se na jejím řízení. 

Bio certifikace: Ano

Druh kakaových bobů:

 

Organizace Maya Mountain Cacao (MMC) je často označována jako jeden z prvních průkopníků nakupování bobů přímo od farmářů. MMC byla založená v roce 2010 a jako jedna z organizací, která v Belize působila, se postarala o to, že pro výrobce kvalitní "řemeslné" čokolády byly k dispozici tyto transparentně získávané a vysoce kvalitní kakaové boby. MMC spolupracuje s více než 350 rodinami, které vlastní a pěstují kakao v bio režimu v oblasti regionu Toledo, z nichž většina je původními obyvateli Q'eqchi ’a Mopan Maya.

MMC centrálně zpracovává kakaové boby v tzv. "posklizňovém zařízení". Na tomto místě probíhá centrální fermentace po dobu 6-8 dnů a v další fázi se boby suší na slunci (v MMC aplikují jedinečnou třífázové sušení na slunci, které tak vytvářejí optimální chuť).

MMC mimo jiné také provozuje vlastní demonstrační farmu o rozloze 24 hektarů pro výzkum a školení osvědčených postupů pro zvýšení výnosu a kvality kakaa; v roce 2016 zde byly sklizeny první plody - lusky - což bylo pouhých 18 měsíců po výsadbě.

Cílem MMC je být udržitelným, dlouhodobým a transparentním partnerem pro farmáře - zemědělce a produkovat jedinečně chutné kakao, které vytváří skutečný pozitivní dopad na celé společenství v jižní části Belize.