Dopravné ZDARMA od nákupu nad 1000,-

MADAGASCAR

MADAGASCAR – BEJOFO ESTATE

Organizace: privátní farma Bertila Åkessona

Sídlo: Madagaskar, Afrika

Jak probíhá obchod: Kakaové boby nakupujeme od Bertila Åkessona, který boby pro evropské zákazníky skladuje ve skladu v Amsterdamu.

BIO certifikace: Ano

Druh kakaových bobů: Trinitario, Criollo, Amelonado

 

Bejofo Estate je privátní farma Bertila Åkessona, která je součástí 2 000 ha velkého území „Åkesson’s Estate“ nacházejícího se v oblasti Ambanja na severozápadním pobřeží ostrova Madagaskar. K pěstování kakaa se Bertil dostal díky svému otci, švédskému diplomatovi, s nímž jako malý kluk procestoval svět. S rodinou se nakonec v 70. letech usadil na Madagaskaru, kde převzal kontrolu nad místními plantážemi a začal se věnovat udržitelné produkci kakaových bobů, kávy, koření (zejména pepře) a organických esenciálních olejů.

Farma Bejofo Estate leží v údolí Sambirano na stejnojmenné řece, obklopena mořem na západě a vysokými sopkami na východě. Místní teplé a vlhké mikroklima v kombinaci s úrodnou vulkanickou půdou z této oblasti činí zcela ideální místo pro pěstování kakaovníků. 

Hlavním cílem Bertila bylo již od počátku dosáhnout co nejvyšší kvality produkovaného kakaa dlouhodobě udržitelným způsobem. Všechny jeho produkty pocházející z ostrova Madagaskar nesou ochrannou známku „Ecocert“, která označuje suroviny vypěstované v režimu kontrolovaného ekologického zemědělství. Pro zaměstnance na farmě jsou pak vždy zajištěny bezpečné pracovní a sociální podmínky a aby mohli být ještě více soběstačnými, je jim rovněž poskytována půda pro pěstování vlastní rýže. 

Kromě ochrany přírody a podpory vlastních pracovníků Bertil iniciuje i další dobročinné aktivity, které napomáhají zvyšovat kvalitu života celé komunity v regionu. Bejofo Estate například pravidelně přispívá na stavbu místních škol či v Evropě organizuje sběr léků, které jsou za běžných okolností pro většinu obyvatel Madagaskaru finančně nedostupným zbožím. Farma v současnosti produkuje něco okolo 300 tun kakaa ročně, přičemž hlavní období sklizně probíhá hned 2× za rok – od října do listopadu a od května do června. Bejofo Estate si rovněž sama zabezpečuje posklizňové zpracování bobů – ty jsou nejprve kvašeny ve speciálních 3-patrových dřevěných boxech, poté jsou přemístěny na betonové terasy nebo vyvýšené stoly a sušeny na slunci. Dnes Bertil dodává kakao proslulým čokolatiérům i špičkovým kuchařům z celého světa a mimo to prodává i vlastní vysoce kvalitní čokoládu vyrobenou pod značkou „Åkesson’s Organic“.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení