Dopravné ZDARMA od nákupu nad 1000,-

GUATEMALA

GUATEMALA – LACHUÁ

Organizace: Cacao Verapaz

Sídlo: Guatemala, Střední Amerika

Jak probíhá obchod: Kakaové boby nakupujeme přes exportéra – společnost Uncommon Cacao. Ta je tzv. „vertikálně integrovaná“ se společností Cacao Verapaz, což znamená, že je v ní angažovaná vlastnickou strukturou a podílí se na jejím řízení. 

BIO certifikace: Ano

Druh kakaových bobů: –

 

Organizace Cacao Verapaz spojuje pěstitele kakaa s malými výrobci čokolády po celém světě. Zajišťuje především centrální fermentaci a dohled nad farmářskými asociacemi v oblasti Alta Verapaz, která je svojí polohou ideálním místem pro pěstování vysoce kvalitních kakaových bobů. Cacao Verapaz aktuálně sdružuje 6 malých farmářských asociací v regionu a další 2 privátní kakaové farmy. Pro místní obyvatele mayského kmene Q’eqchi’ je kakao posvátnou plodinou a často také jediným zdrojem obživy. Kromě výkupu kakaových bobů má Cacao Verapaz rovněž na starosti kontrolu kvality procesu fermentace a sušení v jednotlivých asociacích a zároveň vzdělává místní farmáře v oblasti dobré pěstitelské praxe. 

Lachuá je území nacházející se v okolí stejnojmenného jezera v oblasti Alta Verapaz. Na tomto krásném místě, které bylo roku 1976 vyhlášeno národním parkem, mají sídlo 3 farmářské asociace – ASODIRP, ASOSELNOR a K’AT’BALPOM. Ty provozují vlastní fermentační a sušící stanici, díky čemuž organizaci Cacao Verapaz dodávají již fermentované a sušené kakaové boby, které se následně centrálně míchají, čímž vzniká jedinečná směs „Lachuá“. 

Od roku 2014 se v oblasti vysadilo za pomoci Mezinárodní organizace pro ochranu přírody více než 245 hektarů nových kakaovníků. Právě tato podpora chrání zdraví jedinečného místního ekosystému a zároveň dává tamním obyvatelům větší naději na zajištění živobytí i pro budoucí generace. 

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení