Dopravné ZDARMA od nákupu nad 1000,-

DOMINIKÁNSKÁ REPUBLIKA

DOMINIKÁNSKÁ REPUBLIKA – ÖKO CARIBE

Organizace: Öko Caribe

Sídlo: Dominikánská republika, Střední Amerika

Jak probíhá obchod: Boby nakupujeme přes exportéra – společnost Crafting Markets, za níž stojí Albert Smith. Tato společnost pomáhá menším organizacím v zemích pěstujících kakao dostat kakaové boby ke svým koncovým zákazníkům.  

BIO certifikace: Ano

Druh kakaových bobů: Trinitario, Nacional

 

Stálice mezi kvalitními kakaovými boby z Dominikánské republiky – to je Öko Caribe. Tato organizace, kterou založili v roce 2006 Adriano de Jesus Rodriguez a Gualberto Acebey Torrejon, sídlí ve městě Pimentel, srdci regionu Duarte, které je vyhlášeno pěstováním kakaových bobů. Adriano a Gualberto během svojí kariéry posbírali spoustu zkušeností s pěstováním a následným posklizňovým zpracováním kakaa, a ty také později přenesli do své vlastní organizace. V rámci ní vypilovali a zdokonalili systém, s nímž jsou schopni zpracovat a následně dodat na trh více než 500 tun kakaových bobů. 

Öko Caribe sdružuje kolem 170 malofarmářů, kteří společnosti dodávají čerstvě sklizené kakaové boby, které jsou následně centrálně fermentovány – to vše pod dohledem Adriana a Gualberta. Díky tomuto systému je zajištěna konzistentní kvalita kakaa v rámci všech šarží. Celý řetězec přitom funguje v režimu ekologického zemědělství a původ kakaových bobů je vždy jednoduše dohledatelný. 

Díky spolehlivému a jasně nastavenému systému si Adrian s Gualbertem vysloužili velké jméno na trhu s prémiovým kakaem. Vedou a financují projekty pro místní komunity farmářů, přičemž kakao je pro ně zejména způsob, jak tamním lidem pomoci zvýšit jejich životní úroveň. Tito zemědělci na svých farmách praktikují tzv. lesnicko-zemědělský systém (angl. „agroforestry system“), což znamená, že kakaovníky nejsou pěstovány na konvenčních monokulturních plantážích, ale jsou mezi nimi vysázeny i další plodící stromy, např. mango, avokádo, pomeranče atd. Tím je zajištěna větší biodiverzita místního ekosystému a kakaovníky jsou zároveň odolnější vůči potenciálním chorobám a škůdcům. 

Hlavní sklizeň probíhá vždy od března do června a druhá (vedlejší) sklizeň pak od října do února. 

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení